RSS Feed
Haberler
Dec
14
Nic.Tr DNS Sorunu Hakkında Bilgilendirme
Posted by DorukNet Destek on 14 December 2015 03:09 PM

Değerli Müşterimiz,

14 Aralık 2015 Pazartesi gününü itibariyle DNS çözümlemesi ile ilgili sorunlar olduğu görülmüştür.

Türkiye alan adı otoritesi olarak  yetkilendirilmiş  ODTÜ bünyesindeki “nic.tr”   sunucularında meydana gelen teknik sorun neticesinde,  alan adı barındırma hizmeti verdiğimiz alan adlarının zaman zaman bu sorundan etkilendiği görülmektedir.

DorukNet’ten kaynaklanmayan bu  sorun ile ilgili yaşamış olduğunuz servis kesintisi ile ilgili olarak  "nic.tr" yönetimi ile yazışmalarımız devam etmekte olup ilgili kurumdan bir açıklama geldiğinde bu sayfa üzerinden sizlerle paylaşılacaktır.

Saygılarımızla,

DorukNet

 


Devamını Oku »Oct
28
Kış Saati Uygulaması için Hotfix (Windows)
Posted by DorukNet Online Destek Sistemi on 28 October 2015 07:51 PM

Değerli Müşterimiz,

Saatlerin Türkiye’de geri alınması 2 hafta ertelendiği için, webmail ve outlook üzerinde windows işletim sistemini kullanan cihazlarda maillerin alım saatleri 1 saat geri gibi görünmektedir. (Sunucu saati doğru olmasına rağmen) (Linux işletim sistemi ve apple ürünlerini kullanan cihazlarda problem gözükmemektedir)

Eğer kullanıcı bilgisayar saatini elle (manuel olarak) 1 saat ileri aldıysa da webmail ve outlook bu değişikliği görmüyor. (Bilgisayarın time zone’ına bakıyor.) Bu nedenle saatin doğru görülmesi adına güncellemenin mutlaka otomatik olarak yapılması gerekmekte. Microsoft bununla ilgili bir güncelleme yayınlamış. Kişisel bilgisayarlarınıza veya sunucunuza uygun güncellemeyi seçip, kurduğunuz takdirde saat problemi ortadan kalkmış olacaktır.

İlgili linkler aşağıdaki gibidir.

Doruknet Destek Link:

http://destek.doruk.net.tr/index.php?/Knowledgebase/Article/View/333/25/k-saati-uygulamas-icin-hotfix-windows

Microsft Link: https://support.microsoft.com/en-us/kb/3093503

 

Saygılarımızla,

DorukNet


Devamını Oku »Jul
2
Sahte E- postalar Hakkında Önemli Bilgilendirme.
Posted by DorukNet Online Destek Sistemi on 02 July 2015 12:24 PM

Değerli Müşterimiz,

Kullanmış olduğunuz hizmetlerimizle alakalı olarak, “@doruk.net.tr” uzantılı e-posta adreslerimiz dışında herhangi bir e-posta adresinden tarafınıza bilgilendirme yapmamaktayız.

Özellikle alan adlarıyla ilgili olarak ödeme talebinde bulunulan e-postalara kesinlikle itibar etmeyiniz. Bu tipteki sahte e-postalar aracılığı ile toplanan bilgiler, dolandırıcılık amacıyla kullanılabilmekte ya da e-postalardaki linklere tıklanması yoluyla zararlı yazılımların kullanmış olduğunuz cihazınıza yüklenmesi sağlanabilmektedir.

Güvenliğiniz için, kredi kartı bilgilerinizi ve/veya size özel olduğunu düşündüğünüz herhangi bir bilgiyi e-posta yoluyla cevaplamayınız ve e-posta içerisinde yer alabilecek, doğruluğundan emin olmadığınız linklere tıklamayınız. Şüpheli bir durum ile karşılaştığınızda info@doruk.net.tr adresinden veya 0850 277 07 24 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

DorukNet


Devamını Oku »May
11
DorukNet_WiSpotter Kablosuz Ağ İsmimiz Değişti
Posted by Müşteri Hizmetleri (291) on 11 May 2015 05:13 PM

Değerli Müşterimiz,

"DorukNet_WiSpotter" kablosuz ağ ismimiz "WiSpotter" olarak değişmiştir.

WiSpotter ağına bağlanmayı unutmayınız.

 

Saygılarımızla,

DorukNet

 


Devamını Oku »May
20
Nic.Tr DNS Sorunu Hakkında Bilgilendirme
Posted by DorukNet Online Destek Sistemi on 20 May 2014 12:17 PM

Değerli Müşterimiz,

19 Mayıs 2014 Pazartesi gününü 20 Mayıs 2014 Salı gününe bağlayan gece 22:45 ile 02:00 saatleri arasında DNS çözümlemesi ile ilgili sorunlar olduğu görülmüştür.

Sistem ve Network ekiplerimizin kontrolleri sonucu DorukNet DNS servislerinde herhangi bir sıkıntıya rastlanmamıştır. Bildiğiniz gibi DorukNet DNS  sunucularının isimleri  “doruk.net.tr”  uzantısı ile sonlanmaktadır. Türkiye alan adı otoritesi olarak  yetkilendirilmiş  ODTÜ bünyesindeki “nic.tr”   sunucularında meydana gelen teknik sorun neticesinde,  alan adı barındırma hizmeti verdiğimiz tüm alan adları bu sorundan etkilenmiştir.

DorukNet’ten kaynaklamayan bu  sorun ile ilgili yaşamış olduğunuz servis kesintisi ile ilgili olarak  "nic.tr" yönetimi ile yazışmalarımız devam etmekte olup ilgili kurumdan bir açıklama geldiğinde bu sayfa üzerinden sizlerle paylaşılacaktır.

Saygılarımızla.


Devamını Oku »Jan
16
Telefon Numaralarımız Yenilendi
Posted by DorukNet Online Destek Sistemi on 16 January 2013 11:31 AM

Değerli Müşterimiz,

Bize ulaşmakta olduğunuz 0 212 326 92 00 olan telefon numarımız , 17 Ocak 2013 tarihinden itibaren 0 850 277 92 00 olarak yenilenmiştir.

Ayrıca; 7/24 Müşteri Hizmetleri  destek hattımıza bugünden itibaren  0 850 277 07 24 numarasından ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

DorukNet

 

* Diğer bölgelerimize ait telefon numarası bilgileri için lütfen http://www.doruk.net.tr/hakkimizda/iletisim.html adresimizi ziyaret ediniz.


Devamını Oku »