Bilgi Bankası: Windows Azure Pack
Ek Kaynak Satın Alma
Posted by Veri Merkezi Operasyonları(287) on 04 February 2015 06:21 PM

Ek Kaynak Satın Alma

Azure Pack platformunda bulunan sanal sunucularınız için toplam kaynağınızın (CPU, RAM, Disk vb) zaman içerisinde yetersiz gelmesi halinde kontrol panel üzerinden (cp.dorukcloud.com) aşağıdaki adımlarla ekstra kaynak satın alabilirsiniz.

Kullanıcı bilgilerinizle Azure Pack Platformu kontrol paneline erişim sağladığınızda " Buy Additional Resources "  bağlantısına tıklayarak ekstra kaynak satın alabilirsiniz.

Eğer Azure Pack platformunda birden fazla paketiniz bulunuyorsa ( Performance 1 A, Performance 1 B vb. ) tüm paketlerinizi " SUBSCRIPTIONS " menüsü altında görüntüleyeceksiniz.

Ekstra kaynak satın almak istediğiniz paketi seçerek " NEXT " butonuna tıklayınız.

İlgili alanda " Ek Kaynaklar " menüsü altıda arttırılabilecek kaynaklar listelenmiştir. New Limit sütunundan  ( +   - )  ikonlarına tıklayarak arttırmak istediğiniz kaynağı seçebilirsiniz.

WAP Performans 1 vCPU

WAP Performans 2 GB Ram

WAP Performans 25 GB Disk

CPU kaynağı minimum 1 vCPU ve katları,  RAM kaynağı minimum 2 GBve katları,   Disk kaynağı 25 GB ve katları şeklinde arttırılabilmektedir.

Ekstra kaynakların 1 aylık birim fiyatı " 

 

Kaynak arttırımı için ödenmesi gerekli olan toplam tutar " Total " satırında görüntülenmektedir. " Birden fazla ekstra kaynak satın alınması halinde ORDER DETAILS " menüsünde ekstra kaynakların birim fiyatı görüntülenmektedir.

PAYMENT INFORMATION menüsü altında ödeme tipi seçilebilmektedir. İlgili alanda Kredi Kartı veya Havale/EFT ödeme yöntemi seçilebilmektedir.  Havale/EFT için Check/Cash,   Kredi Kartı kullanmak için Add New Credit Card seçilebilir.  Place Order 'e tıklayarak siparişe devam edebilirsiniz.

 

ORDER INFORMATION menüsü altında yer alan Order Number karşısında yer alan numara Kaynak Yükseltme işlemi için oluşturulan sipariş numarasıdır. Bu sipariş numarası Havale/EFT ödemelerinizde mutlaka açıklama satırın yazılmalıdır.  Total Amount , kaynak yükseltme için ödenmesi gerekli tutardır.

Kaynak Yükseltme siparişi tamamlanmıştır.  Ödeme için " Hesap Bilgileri " aşağıdaki gibidir.  Ödeme sonrasındaki dekontunuzu E-Posta ya da Fax olarak tarafımıza iletebilirsiniz.

http://www.doruk.net.tr/musteri-bilgi-merkezi/banka-hesap-bilgileri.html

E-Posta

finans@doruk.net.tr

Fax :

0 212 227 28 11

Ödeme sonrasında dekontunuzu gönderdiğinizde siparişin onaylanıp onaylanmadığını Anasayfada yer alan " Financial Documents " bağlantısına tıklayarak takip edebilirsiniz.

 

OPEN & PENDING ORDERS menüsüne tıklayarak bekleyen siparişlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

 

 

Açılan sayfada " Order Number " altında sipariş numarasını, Status altında ödemenizin durumunu görüntüleyebilirsiniz.

(2 oy)
Bu makale yararlı
Bu makale yararlı değil

Yorumlar (0)
Yorum gönder
 
 
Tam İsim:
E-Posta:
Yorumlar:
Resim Doğrulama 
 
Lütfen alttaki resimde gördüğünüz karakterleri aşağıdaki kutucuğa girin. Bu özellik otomatik kayıt ve form gönderilerini engellemek için uygulanmaktadır.