Bilgi Bankası: Windows Azure Pack
Azure Pack Paketindeki Toplam Kaynakları Nasıl Arttırabilirim?
Posted by Veri Merkezi Operasyonları(287) on 09 February 2015 01:25 PM

Aşağıdaki adımlarla Azure Pack platformu üzerinde kullanmış olduğunuz Pakete dahil olan toplam kaynağı kullanarak (CPU, RAM, Disk)  oluşturduğunuz bir " sanal sunucunun " kaynaklarını değiştirilebilmektesiniz.

http://destek.doruk.net.tr/index.php?/Knowledgebase/Article/View/217/42/sanal-sunucunun-kaynaklarn-nasl-arttrabilirim

Azure Pack Paketlerini ve Toplam Kaynakları Nereden Görebilirim ?

Aşağıdaki adresten Azure Pack Paketlerinin detaylarını görebilmektesiniz. Azure Pack paketleri Performance 1 ve Performance 2 olarak iki grup altında toplam 6 ayrı paket olarak oluşturulmuştur.

https://onlinestore.dorukcloud.com/index.php?NAME_PATH=WAP_AL

Örneğin Performance 1 C Paketi içerisinde kaynaklar aşağıdaki gibidir.

CPU : 4

RAM : 8 GB

Disk : 100 GB

Trafik : 200 MB/s

Eğer bu limitler zaman içerisinde oluşturulan sanal sunuculara yetersiz gelmesi halinde ekstra CPU, RAM, Disk gibi kaynakları aşağıdaki adımlarla arttırabilirsiniz.

İlgili sayfada Disk kaynağı 25 GB ve katları halinde, RAM kaynakları 2 GB ve katları halinde, CPU kaynağı 1 'er vCPU olarak arttırılabilmektedir.

Azure Pack Paket Kaynağını Nasıl Yükseltebilirim?

Kullanıcı bilgilerinizle cp.dorukcloud.com adresine erişim sağlayınız. Açılan sayfada " Subscription " penceresinden işlem yapmak istediğiniz Paketi Seçiniz (Örn Performance 1 C vb.)

Azure Pack Services 'e tıklayınız.

 

Windows Azure Pack Subscriptions alanında doğru paketin seçili olduğundan emin olduğunuzda " Upgrade " seçeneğine tıklayınız.

 

Yükseltmek istediğiniz kaynağı veya kaynakları ( +  /  - ) simgelerine tıklayarak arttırabilir / azaltabilirsiniz. 

 

Kaynak Arttırma yapıldığında bu işleme bağlı olarak Limit alanında yeni kaynağı ve tutarını görüntülemektesiniz. Yeni kaynaklar seçildiğinde " Submit "e tıklanmalıdır. 

 

Order Information alanında Total satırında kaynak yükseltme için ödenmesi gereken tutarı, Order Details satırında diğer detayları görüntüleyebilirsiniz.

 

Payment Information alanında Kredi Kartı veya Nakit (Check/Cash) seçilebilmektedir.  Havale/EFT ödeme için " Hesap Bilgileri " aşağıdaki gibidir.  Ödeme sonrasındaki dekontunuzu E-Posta ya da Fax olarak tarafımıza iletebilirsiniz.

http://www.doruk.net.tr/musteri-bilgi-merkezi/banka-hesap-bilgileri.html

E-Posta

finans@doruk.net.tr

Fax :

0 212 227 28 11

Kredi Kartı olarak ödeme seçildiğinde siparişiniz anlık olarak onaylanacaktır.

Payment Method : Add New Credit Card seçiniz

Card Type : Kredi Kartınıza göre Visa veya MasterCard olarak seçiniz.

 

Kredi Kart 

Place Order 'e tıklayarak siparişi devam ettirebilirsiniz. Burada tanımlanan bilgiler şifrelenmiş olarak tutulmakta talebiniz halinde sistemden kalıcı olarak silinebilmektedir.

 

 

(2 oy)
Bu makale yararlı
Bu makale yararlı değil

Yorumlar (0)
Yorum gönder
 
 
Tam İsim:
E-Posta:
Yorumlar:
Resim Doğrulama 
 
Lütfen alttaki resimde gördüğünüz karakterleri aşağıdaki kutucuğa girin. Bu özellik otomatik kayıt ve form gönderilerini engellemek için uygulanmaktadır.