Bilgi Bankası: Exchange
Exchange E-Posta Hesabı Oluşturma
Posted by Veri Merkezi Operasyonları(287) on 10 July 2015 10:56 AM

Exchange E-Posta Hesabı Oluşturma
Sipariş sonrasında tarafınıza iletilen DorukNET POA paneli üzerinden aşağıdaki adımlarla Exchange servisi için yeni e-posta adresleri oluşturabilirsiniz.

Panelinize erişim sağladığınızda "Subscription" menüsü altında işlem yapmak istediğiniz Exchange Paketini seçiniz. İlgili Exchange Paketi seçildiğinde Anasayfa üzerinde Exchange ile ilgili menüler oluşacaktır. Bu işlem sonrasında yeni e-posta adresini talep ederseniz Anasayfadaki "Add New Mailbox" linkinden veya sayfanın üstünde yer alan "EXCHANGE" menüsünden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

https://p.dorukcloud.com >> Subscription (Exchange Ürünü Seçiniz) >> Exchange >> Add New Mailbox >>

 

Açılan ekranda "MAILBOXES" menüsünün altındaki "ADD NEW MAILBOX" a tıklayınız.

Açılan sayfada e-posta adresinizi oluşturacağınız domain adınızı listeden seçiniz.

Domain adınızı listeden seçtikten sonra ilgili alanlara yeni e-posta adresi için gerekli bilgileri doldurabilirsiniz.

Display name: (İsim Soyisim)
Login: (E-Posta Adresiniz)
Password: (Parola)
Confirm password: (Parola Tekrarı)

Bilgileri doldurduğunuzda Parola alanının karşısındaki şifre zorluğunu "Very Strong" olarak oluşturmanızı öneririz. E-Posta şifreniz minimum 7 karaker, Büyük, küçük harakter , sayı ve alt karakter kullanmanızı öneririz. Talebiniz halinde "Generate" e tıklayarak e-posta adresi için otomatik olarak parola oluşturulmasını sağlayabilir ve "Show" menüsünden ilgili parolayı görüntüleyebilirsiniz.

E-Posta adresi için kullanıcı bilgilerini tanımladığınızda "Next" e tıklayarak işlemleri devam ettirebilirsiniz.

Açılan sayfada e-posta adresiniz için Alias tanımlayabilir, e-posta adresiniz için disk limitini görüntüleyebilir (Size limit) ,  Outlook Web App, Outlook access , ActiveSync, IMAP4 ve POP3 desteğinin sağlandığını görüntüleyebilirsiniz.  E-Posta adresinin oluşturulması için "Finish" e tıklayarak işlemi başlatınız.

Display Name altındaki e-posta isim soyisim bilgisine tıklayarak e-posta adresiniz için özellikleri değiştirebilir veya mail adresinizin durumununu (Status) menüsü altında görüntüleyebilirsiniz. Display Name altındaki e-posta ismine tıkladığınızda açılan sayfa aşağıdaki gibidir. Sayfayı aşağı yönde kaydırarak e-posta özelliklerini " Edit " menüsünden değiştirebilirsiniz.

Mailbox Access altında yer alan linklerden OWA (Outlook Web App) erişim linkine , Outlook ve Mobil cihazlar için e-posta kurulum adımlarına erişebilirsiniz.

(0 oy)
Bu makale yararlı
Bu makale yararlı değil

Yorumlar (0)
Yorum gönder
 
 
Tam İsim:
E-Posta:
Yorumlar:
Resim Doğrulama 
 
Lütfen alttaki resimde gördüğünüz karakterleri aşağıdaki kutucuğa girin. Bu özellik otomatik kayıt ve form gönderilerini engellemek için uygulanmaktadır.