Bilgi Bankası: Exchange
OWA (Outlook Web App) İlk Kurulum ve Ayarları
Posted by Veri Merkezi Operasyonları(287) on 10 July 2015 01:22 PM

Bu yazıda OWA (Outlook Web App) ilk kurulumu ve yapılandırmaayarları anlatılmaktadır. Aşağıdaki adımlarla DorukNET POA Paneli üzerinden Exchange e-posta hesabı oluşturabilirsiniz.

http://destek.doruk.net.tr/staff/index.php?/Knowledgebase/ViewKnowledgebase/Article/310/48

Oluşturmuş olduğunuz Exchange e-posta adresi için OWA (Outlook Web App) erişim adresi aşağıdaki gibidir.

https://exchange.dorukcloud.com/owa

Mail erişimi ve yapılandırma için e-posta kullanıcı adı ve parolanızı kullanarak ilk kurulumu aşağıdaki adımlarla gerçekleştirebilirsiniz.

OWA erişim adresinden ilgili alanlara e-posta adresinizi , parolanızı yazarak "sign in" bağlantısından erişim sağlayınız.

OWA 'a ilk erişim sırasında Language alanından dil seçimi, Time zone alanından saat dimini seçini yapılarak " save " menüsünden değişiklikler kayıt edilmelidir.

Açılan sayfada sol üstte yer alan " yeni posta " alanından yeni e-posta gönderebilir,  sağ üst alandaki Posta, Takvim, Kişiler, Görevler, Ayarlar gibi menülerden OWA üzerindeki değişiklikleri gerçekleştirebilir ve özellikleri aktif edebilirsiniz.

Sağ üst alanda yer alan "Takvim" menüsünden OWA takvimini kullanarak yeni etkinlik oluşturabilir, ilgili etkinlikleri "Paylaş" alanından farklı kişilerle de paylaşatırabilir ya da takvimdeki etkinliklerinizi "Yazdır" menüsünden çıktı alabilirsiniz.

Sağ üst alanda yer alan "Kişiler" menüsünden sık iletişime geçtiğiniz Kişi'leri ekleyebilir veya Grup'ları "Yeni" menüsüne tıklayarak  oluşturabilirsiniz.

Sağ üst alanda yer alan "Görevler" menüsünden OWA'yı kullanarak yeni görevler oluşturabilir, görevler ile ilgili detayları ( başlangıç tarihi, bitiş tarihi, görev durumu, toplam çalışma vb. ) ilgili ekrandan tanımlayabilirsiniz.

Sağ üst alanda yer alan "Ayarlar" menüsünden Otomatik yanıt iletisi ayarla, e-posta adresinizi düzenleme, e-posta imzası oluşturma, e-posta okundu bilgisi bilgisi tanımları gerçekleştirebilirsiniz. Bunun haricinde e-posta adresinizle ilgili birçok ayarları OWA üzerinden e-posta kutunuzla eşleşen mobil cihazları görme ve yönetme gibi, e-posta adresiniz çin güvenilir gönderenler ve alıcılar tanımlamayı ya da engellenen gönderenler gibi tanımlamarı gerçekleştirebilirsiniz.

(8 oy)
Bu makale yararlı
Bu makale yararlı değil

Yorumlar (0)
Yorum gönder
 
 
Tam İsim:
E-Posta:
Yorumlar:
Resim Doğrulama 
 
Lütfen alttaki resimde gördüğünüz karakterleri aşağıdaki kutucuğa girin. Bu özellik otomatik kayıt ve form gönderilerini engellemek için uygulanmaktadır.