Bilgi Bankası: Exchange
Exchange E-Posta Sınırlanmaları (Kota / Ekli Dosya / Silinen Öğeler)
Posted by Veri Merkezi Operasyonları(287) on 15 July 2015 11:44 AM

Exchange Hosting servisinde herhangi bir e-posta için spesifik olarak belirli bir mail disk kotası (disk alanı) , gelen/giden e-postalardaki maksimum ekli dosya boyutu veya silinen öğeleri geri getirme özelliğinin kullanılabileceği maksimum gün sayısı belirlenebilir. Eğer herhangi bir mail adresinde bu tür bir özel değişiklik yapılmazsa ilgili e-posta Doruknet tarafından uygulanan varsayılan ayarları kullanabilir.

POA Paneline erişim sağladığınızda Subscription menüsünden işlem yapmak istediğiniz Exchange Paketini seçiniz.

https://p.dorukcloud.com >> Subscription (Exchange Paketini Seçiniz) >> Exchange >> E-Posta >> Limits >> Edit

Açılan sayfada Display Name altındaki işlem yapmak istediğiniz "E-Posta adına" tıklayınız.

Açılan sayfada e-posta hesabı ile ilgili özel limitlendirme/sınırlandırma yapmak için "Limits" tabına tıklayınız.

Açılan sayfada e-posta hesabı için tanımlanan sınırlandırmaları değiştirmek için sayfanın en altında yer alan "Edit" simgesine tıklayınız.

Açılan sayfadaki değiştirilmek istenen limitleri karşısındaki değerleri "MB" cinsinden güncelleyerek "Submit" e tıklayınız.

Issue warning at: Posta kutusu sahibine bir uyarı mesajı gönderilmeden önce posta kutusunun doldurabileceği depolama boyutu. Bu değer, posta kutusu boyut sınırından büyük olamaz.

Prohibit send at: Sistemin posta kutusu sahibinin daha fazla mesaj göndermesini engellemesinden önce posta kutusunun doldurabileceği depolama boyutu. Bu değer, posta kutusu boyut sınırından büyük olamaz.

Size limit: Kullanılabilir posta depolama boyutu: 6.139,117 MB; İzin verilen maksimum posta kutusu boyutu: 20.480 MB

Maximum incoming item size: Posta kutusuna alınabilecek mesajın maksimum boyutu. Bu değer, 30 MB öğesinden büyük olamaz.

Maximum outgoing item size: Posta kutusundan gönderilebilecek mesajın maksimum boyutu. Bu değer, 30 MB öğesinden büyük olamaz.

Maximum number of recipients: Posta kutusu sahibinin ileti gönderebileceği maksimum alıcı sayısı. Bu değer 100 değerinden büyük olamaz.

Keep deleted items for: Silinen öğeleri saklama süresi (10 Gün)

Mailbox Size alanındaki değerlerde herhangi bir değişiklik yapılması halinde güncel limitlerin etkinleştirilmesi için "Update Size" butonuna tıklayınız.

Mailbox size limiti güncellendiğinde aşağıdaki gibi bir bilgi mesajı görüntülenecektir. Buradaki alandan belirli bir e-posta için maksimum değerlerin altında özel limitlendirme yapılmaktadır.

(0 oy)
Bu makale yararlı
Bu makale yararlı değil

Yorumlar (0)
Yorum gönder
 
 
Tam İsim:
E-Posta:
Yorumlar:
Resim Doğrulama 
 
Lütfen alttaki resimde gördüğünüz karakterleri aşağıdaki kutucuğa girin. Bu özellik otomatik kayıt ve form gönderilerini engellemek için uygulanmaktadır.