Bilgi Bankası: Acronis BaaS
Acronis BaaS için Servis Kullanıcısı Ekleme
Posted by Veri Merkezi Operasyonları(287) on 16 October 2015 04:52 PM

Acronis BaaS hizmeti satın alındığında tarafınıza sağlanan toplam yedekleme alanının (Örneğin 500GB) tamamını ya da belirli bir kısmını ya da  farklı kullanıcılara paylaştırabilirsiniz. Bu işlem için "p.dorukcloud.com" üzerinden aşağıdaki adımlarla Yedekleme Hesabı ve Servis Kullanıcısı oluşturulabilmektedir.

Şayet hizmetinizi "p.dorukcloud.com" üzerinden almadıysanız destek için Müşteri Hizmetlerimiz’den yardım alabilirsiniz.

Yedekleme hesabında tanımlı kullanıcı bilgilerini kullanarak Acronis BaaS servisi için kimlik doğrulaması bu kullanıcı bilgileri ile yapılmakta olup burada tanımlanan Yedekleme Hesabı , Acronis BaaS Agent kurulum sırasında kullanılmaktadır. Yedekleme hesabı için kullanıcı bilgilerini kaybetmeniz durumunda "p.dorukcloud.com" üzerinden mevcut hesabın parolasını değiştirebilir ya da ihtiyaç halinde yeni kullanıcı oluşturabilirsiniz.

Aşağıdaki adımlarla "p.dorukcloud.com" adresinden kullanıcı oluşturulabilmektedir.

p.dorukcloud.com üzerinden kullanıcı bilgilerinizle panel erişimi sağlayınız. Eğer birden fazla ürün kullanıyorsanız " Subscription " alanından "Acronis Backup" başlığına sahip ürünü seçiniz.

Açılan sayfadadaki üst menülerden Servis kullanıcısı eklemek için " Users " e tıklayınız ve Add New Service User 'e tıklayınız.

Açılan sayfada ilgili alanlara İsim Soyisim ve E-Posta bilgilerinizi tanımlayabilirsiniz.  Assingn Services alanındaki Backup Service seçeneği işaretli olmalıdır. İşlemleri devam ettirmek için Next 'e tıklayınız.

Açılan sayfada Backup/Restore işlemlerine ait uyarıları almak ve Acronis BaaS servisi için disk kotası dolduğunda uyarı almak için ilgili alanları işaretlemenizi öneririz.  İşlemleri devam ettirmek için Next 'e tıklayınız.

Açılan sayfada oluşturulan Servis kullanıcısı için özel bilgileri, uyarılarla ilgili ayarları ve kullanıcı için tanımlanan disk kotasını onaylamanız halinde "Finish" e tıklayarak servis kullanıcı oluşturma işlemini tamamlanmaktadır.

Açılan sayfada Yedekleme hesabı için tanımladığınız e-posta adresini , hesabın durumunu vb. özet bilgileri görüntüleyeceksiniz.

Bu uyarı mesajını görüntülediğinizde öncelikle üst menülerde yer alan " Backup Service " menüsüne tıklayınız.  İlgili menü açıldığında yedekleme hesabınızı görebilir, talebiniz halinde yeni backup hesabı oluşturabilir ya da " Manage Backups " menüsünden Acronis BaaS servisi için tanımlı olan DorukNet panelinize " bc-baas.acronis.com " yönlendirileceksiniz.

Manage Backups 'a tıkladığınızda yönlenilecek olan sayfa aşağıdaki gibidir.  İlgili sayfa üzerinden " Add Machine (Makine Ekle) " menüsüne tıklayarak Acronis Backup Agent 'i kurmak istediğiniz İşletim Sistemine ve mimariye (64-bit & 32-bit) uygun (Linux,  Windows,  MacOS vb) uygulamayı indirebilir ve kurabilirsiniz.

ADD MACHINE (Makine Ekle) menüsüne tıkladığınızda açılan sayfa aşağıdaki gibidir.  Buradaki menüden işletim sistemine ve mimarinize uygun agent 'i indirebilirsiniz.

Buradan indirmiş olduğunuz Agent 'i aşağıdaki adımlarla uygun olan işletim sistemine ve mimariye sahip sunucuya/PC 'e kurabilirsiniz.

Windows Server 64-bit kurulum dökümantasyonu aşağıdaki gibidir.
http://destek.doruk.net.tr/index.php?/Knowledgebase/Article/View/326/49/acronis-baas-agent-kurulumu-windows-64-bit

Linux CentOS 64-bit kurulum dökümantasyonu aşağıdaki gibidir.
http://destek.doruk.net.tr/index.php?/Knowledgebase/Article/View/324/49/acronis-baas-agent-kurulumu-linux-centos-64-bit

(2 oy)
Bu makale yararlı
Bu makale yararlı değil

Yorumlar (0)
Yorum gönder
 
 
Tam İsim:
E-Posta:
Yorumlar:
Resim Doğrulama 
 
Lütfen alttaki resimde gördüğünüz karakterleri aşağıdaki kutucuğa girin. Bu özellik otomatik kayıt ve form gönderilerini engellemek için uygulanmaktadır.