Bilgi Bankası: Acronis BaaS
Acronis BaaS Yedeklerin Download Edilmesi
Posted by Veri Merkezi Operasyonları(287) on 20 October 2015 10:44 AM

Acronis AnyData Engine üzerinde daha önceden manuel ya da zamanlanmış görev ile alınmış olan yedeklerinizi yedeklerin alındığı orjinal sunucuya (Aynı ya da farklı path'e) Restore (Geri yükleme) edebileceğiniz gibi orjinal sunucuya Restore işlemi yapılmadan doğrudan kendi " kişisel bilgisayarınıza " almış olduğunuz yedekleri download edebilirsiniz.

p.dorukcloud.com üzerinden aşağıdaki adımlarla "bc-baas.acronis.com" adresine erişim sağlayabilir ve ihtiyaç halinde yedeklerinizin tamamını ya da bir kısmını Restore yapmaksızın doğrudan indirebilirsiniz.

Yedeklerin indirilmesi için DorukNet POA Paneline kullanıcı bilgilerinizle erişim sağlayınız. (Hizmeti satın aldığınızda kullanıcı bilgileriniz tarafınıza e-posta olarak iletilecektir.)

DorukNet POA Paneline erişim sağladığınızda eğer birden fazla hizmetiniz bulunuyorsa " Subscription " alanından " Acronis Backup " başlıklı ürünü seçiniz.

Açılan sayfada " BACKUP SERVICE " menüsüne tıklayınız.

 

İlgili sayfada Yedekleme hizmetinize ait toplam disk kotası ve aktif kullanımınızı "Total usage ve storage usage"  alanlarında görüntüleyebilirsiniz.

Yedekleme yönetimi için açılan sayfada " Manage Backups "a tıklayınız.

Eğer Acronis Backup sisteminde birden fazla sunucunuz bulunuyorsa açılan sayfada ilgili sunucuyu işaretleyerek sağ alanda işlem yapılmak istenen sunucu ile ilgili diğer seçenekleri "Backup (Yedekleme) , Recovery (Kurtarma), Overview (Genel Görünüm) vb." görüntüleyebilirsiniz. 

İlgili sunucu için yedeklenen verilere ulaşmak ve yedek alınan tarihleri görüntülemek için " Recovery (Kurtarma) " menüsüne tıklayınız.

Açılan sayfada bu sunucu için toplam kaç tane "Yedekleme" bulunduğu ve hangi tarihte yedeklendiğini görüntüleyebilirsiniz.  Bu örnekte güncel olan yedek tarihinden herhangi bir dosyanın kişisel bilgisayara indirilmesi örneklendirilmektedir.  İhtiyacınıza göre farklı tarihli yedeklerinizi de ilgili alanda kullanabilirsiniz.

RECOVERY FILES (Dosya Kurtar) simgesine tıklayarak yedeklenen dosyalara ulaşabilirsiniz.

Açılan sayfada sunucunuzun işletim sistemine göre (Linux, Windows vb.) yedeklenen veriler içinde bulunan ve indirmek istediğiniz dosyanın bulunduğu path'i bulunuz.

Bu dökümanda Windows Server kurulu bir sunucu içerisinde C:\Users\Administrator\Desktop dizini içerisinde herhangi bir dosya örneklendirilmektedir. İhtiyaç halinde belirli bir klasör ve alt klasörleri vb. de yedeklenen verilerden indirebilirsiniz.

İndirmek istenen path'teki dosya veya klasörlere ulaşıldığında ilgili dosya ekran görüntüsüsündeki gibi işaretlenerek " Download (İndir) " simgesine tıklayınız.

Download, linkine tıkladığınızda wr-baas.acronis.com adresine sayfa yönlendirme yapılmaktadır.  İlgili adreste DorukNet POA Paneli üzerinde oluşturmuş olduğunuz yedekleme kullanıcısı bilgilerini tanımlayarak " LOG IN (Giriş Yap) " e tıklayınız.

wr-bass.acronis.com adresine erişim sağladığınızda da birden fazla sunucu bulunuyorsa işlem yapmak istediğiniz sunucuyu tekrar seçmeniz ve dosyanın path'ini bulmanız seçmeniz gerekmektedir.

Sunucu adınıza tıkladığınızda ilk açılan sayfa sunucu-ismi devamında Acronis tarafından uniq olarak verilen id'li şekildedir. Yedeklerin download edilmesi için ilgili klasör adına tıklayınız.

Dosyanın indirilmesi için işletim sistemine göre tekrar doğru parttition, path'i ve dosyayı bulunuz. 

Dosyayı veya klasörü ekran görüntüsünde de belirtildiği gibi işaretleyerek " DOWNLOAD (İndir) " simgesine tıklayınız.

Bu işlem sonrasında Acronis Backup sistemi tarafından farklı bir sunucuda almış olduğunuz yedekler içerisinde bulunan herhangi bir dosyayı/klasörü " Orjinal sunucuya Restore yapmaksızın , kişisel bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

(2 oy)
Bu makale yararlı
Bu makale yararlı değil

Yorumlar (0)
Yorum gönder
 
 
Tam İsim:
E-Posta:
Yorumlar:
Resim Doğrulama 
 
Lütfen alttaki resimde gördüğünüz karakterleri aşağıdaki kutucuğa girin. Bu özellik otomatik kayıt ve form gönderilerini engellemek için uygulanmaktadır.