Bilgi Bankası: Hosting
FTP ile sunucuya nasıl dosya yüklerim?
Posted by DorukNet Online Destek Sistemi on 04 November 2009 03:29 PM

Bir FTP programı ya da Internet Explorer (ya da farklı bir tarayıcı) vasıtasıyla alanınıza dosya yükleyebilirsiniz.

FTP programı ile yükleme yaparken programın sizden istedigi veriler; sunucu adı, kullanıcı adı ve paroladır. Sunucu adı ftp.alanadı  şeklindedir.

Örnek:  www.doruknetmusterdestek.com sitesi için, ftp sunucu adı ftp.doruknetmusterdestek.com dur. Ftp kullanıcı adınızı ve parolanızı DorukNet Kontrol Paneli üzerinden ögrenebilirsiniz

Internet Explorer üzerinden ftp yapmak için öncelikli olarak Internet Explorer'ın Ayarlar > İnternet Seçenekleri > Gelişmiş > Tarama > Edilgen FTP Kullan seçeneğinin işaretli OLMADIĞINI kontrol edin. Daha sonra adres çubuğunda ftp://kullanıcıadı:parola@alanadı  yazarak sayfayı görüntüleyebilirsiniz.

Internet Explorer 7.0 ve üzeri sürümler için ftp ile dosya yükleme yapılamamaktadır. Bu yüzden IE 7.0 ve üzeri bir sürüm kullanıyorsanız ftp baglantısı için Masaüstü'nden 'Bilgisayarım' simgesini kullanın.

 'Bilgisayarım' penceresi açıldıgında adres çubuğuna ftp://kullanıcıadı:parola@alanadı yazarak bu sayfayı görüntülebilirsiniz. Bağlantı sağlandığında karşınıza birçok klasör çıkar. Bu klasörler sistemin otomatik oluşturduğu ve kullanılan klasörler oldugu için silmeyiniz. Kök dizininiz yani sitenizin bulunması gereken klasör httpdocs klasörüdür.

(397 oy)
Bu makale yararlı
Bu makale yararlı değil

Yorumlar (0)
Yorum gönder
 
 
Tam İsim:
E-Posta:
Yorumlar:
Resim Doğrulama 
 
Lütfen alttaki resimde gördüğünüz karakterleri aşağıdaki kutucuğa girin. Bu özellik otomatik kayıt ve form gönderilerini engellemek için uygulanmaktadır.