Bilgi Bankası: Hosting
Ek FTP kullanıcısı nasıl yaratabilirim?
Posted by DorukNet Online Destek Sistemi on 04 November 2009 03:31 PM

Web barındırma hizmetiniz ile birlikte verilen ana FTP hesabından farklı ve sadece izin verdiğiniz klasörleri görüntüleyen ek bir FTP kullancısı oluşturmak için  DorukNet Kontrol Paneli Yükseltim Merkezi bölümünden Ek FTP kullanıcı hakkı satın alınmalıdır.

Satın alma işlemi tamamlandıktan sonra DorukNet Kontrol Panelinin (http://webkontrol.doruk.net.tr/cp) Sistem > Barındırma> FTP Hesapları bölümünden 'Yeni FTP Hesabı Ekle' simgesine tıklayın.

Gelen sayfadan ek hesap için Kullanıcı adı, şifre, hangi klasörün kullanılacağı ve sadece okuma ya da okuma ve yazma izni ayarlarını yapın. 'Tamam' tuşuna tıklayarak işlemi tamamlayın.

Oluşturduğunuz ek hesabı kullanmak için ana FTP adresinizle aynı adresi (ftp://ornekalanadı.com) kullanabilirsiniz. Kullanıcı adı ve şifre olarak ek FTP hesap bilgileri girildiği için sadece izin verilen klasörler görüntülenir.

(272 oy)
Bu makale yararlı
Bu makale yararlı değil

Yorumlar (0)
Yorum gönder
 
 
Tam İsim:
E-Posta:
Yorumlar:
Resim Doğrulama 
 
Lütfen alttaki resimde gördüğünüz karakterleri aşağıdaki kutucuğa girin. Bu özellik otomatik kayıt ve form gönderilerini engellemek için uygulanmaktadır.