Bilgi Bankası: Hosting
Disk kotası aşım uyarısı alıyorum, nedeni ne olabilir?
Posted by DorukNet Online Destek Sistemi on 04 November 2009 03:38 PM

Bu uyarının gelmesi üç farklı kota aşımından dolayı olabilir: Disk alanı kotası, veritabanı kotası ya da aylık trafik kota aşımı.

Kullanımlarınızı kontrol ederek hangi kaynakta aşım olduğunu görebilirsiniz..

1- Aşım eğer Disk alanı kotasında ise kontrol edilmesi gereken iki bölüm bulunmaktadır.

1a- Site ziyaret loglarını kontrol edin ve fazla logları silin. Daha sonrası için de loglardan dolayı benzeri hatalar almamak için belirli aralıklarla loglarınızın otomatik olarak silinmesini ayarlayabilirsiniz.

1b- Web sitenizin verileri kota aşımına neden olabilir. Bu durumda fazla dosyalarınızı silebilir ya da ek disk alanı kotası satın alabilirsiniz.

2- Uyarı veritabanı kotası için alınıyor olabilir. Veritabanı iki parçadan oluşur: Data ve transaction logları. Loglar data alanından daha çabuk büyür ve müdahaleye ihtiyaç duyabilir. Lütfen veritabanı kota aşımlarında destek@doruk.net.tr adresine veritabanı loglarının silinmesi talimatını verin.

Not: Transaction log işlemi sadece MSSQL veritabanı için geçerlidir.

Loglarınızı silmenize rağmen veritabanı kullanım alanınız büyük ise aşağıdaki linkleri kullanıp ek kaynak satın alabilirsiniz.

MySql veritabanı satın alma yardım
MsSql veritabanı satın alma yardım

3- Uyarı aylık trafik kullanımı yüzünden alınıyor ise Yükseltim Merkezi'nden Trafik satın alınabilir.

(559 oy)
Bu makale yararlı
Bu makale yararlı değil

Yorumlar (0)
Yorum gönder
 
 
Tam İsim:
E-Posta:
Yorumlar:
Resim Doğrulama 
 
Lütfen alttaki resimde gördüğünüz karakterleri aşağıdaki kutucuğa girin. Bu özellik otomatik kayıt ve form gönderilerini engellemek için uygulanmaktadır.