RSS Feed
Bilgi Bankası : DorukNet WebKontrol Paneli
http://webkontrol.doruk.net.tr/cp [http://webkontrol.doruk.net.tr/cp] adresinden yetkili e-posta adresi ve kontrol panel şifresi ile DORUKNET WEBKONTROL PANELINE giriş yapabilirsiniz. * Şifrenizi unuttuysanız tıklayınız. [http://www.doruk.net.tr/yardim_dokumanlari/WebKontrol_Paneline_Nasil_Girebilirim.html#] * Yetkili e-posta adresine herhangi bir sebeple (şifre unutma, hesap mevcut olmaması, hesabın başkasının kontr
DorukNet WebKontrol Panel şifrenizi kaybetmeniz/unutmanız durumunda kontrol panel (http://webkontrol.doruk.net.tr/cp) giriş ekranında bulunan "Şifrenizi mi unuttunuz?" bölümünü kullanarak kontrol panel için yeni bir şifre belirleyebilirsiniz."Şifrenizi mi unuttunuz?" bölümünden yapılan işlem mevcut şifreyi görüntülemez, yeni bir şifre belirlenmesi için yetkili e-posta adresine bir "Yetkilendirme Kodu" gönderir.E-postaya gelen "Yetkilendirme Kodu" ile yeni bir kontrol panel şifresi belirlenir.
Kontrol panele (http://webkontrol.doruk.net.tr/cp) giriş yapın.HESABIM > KİŞİSEL AYARLAR > KİŞİSEL PROFİL bölümünden “Düzenle” tuşuna tıklayınAçılan sayfada  “yeni parola” ve “parolayı yeniden” yaz bölümlerini doldurup “Güncelleştir” tuşuna tıklayarak işlemi tamamlayın. Parola minimum 8, maksimum 14 karakter içerebilir.‘Yeni Parola’ ve ‘Parolayı Yeniden’ yaz bölümlerini doldurup ‘Güncelleştir’ tuşuna tıklayarak işlemi tamamlayın. Parola minimum 8, maksimum 14 karakter içerebilir.
Yetkili e-posta adresinizi unutmanız durumunda alan adı bilginiz ile bize telefon, canlı destek veya ticket yoluyla ulaşırsanız; yetkili e-posta adresi bilginiz size iletilecektir.  http://destek.doruk.net.tr
DorukNet Kontrol paneline giriş için kullanılan yetkili e-posta adresi ve yetkili kişi adı iki şekilde değiştirilebilir. Kontrol panele giriş yapabiliyorsanız; HESABIM > KİŞİSEL AYARLAR > KİŞİSEL PROFİL bölümünden "Düzenle" Tuşuna tıklayarak yeni e-posta adresi ve/veya yetkili kişi adı girin. "Güncelleştir" tuşuna tıklayarak işlemi tamamlayın.Kontrol panele giriş yapılamıyorsa; Faks yolu ile bildirim yapılmalıdır. Faks; şirket antetli kağıdı imzalı ve kaşeli olarak "......alan adının yetkili e-posta adresinin ve/veya yetkili kişisinin ..... olarak değişitirilmesi...
Varolan abonelikleriniz ile ilgili kaynak satın alma/yükseltim işlemleri DorukNet kontrol panelinin YÜKSELTİM MERKEZİ bölümünden, teknik konulardaki işlemler ise SİSTEM bölümünden yapılmaktadır.
Aynı hesap altında birden fazla hizmetiniz var ve DorukNet kontrol panel SİSTEM bölümünde sadece bir hizmete ait bilgiler görünüyorsa yapılması gereken sol menüde bulunan "Başka Bir Sistem Seç" bağlantısını kullanarak istenilen aboneliğin seçilmesidir.
DorukNet kontrol paneline (http://webkontrol.doruk.net.tr/cp) girildiğinde HESABIM > BİLANÇO bölümünden borç/alacak durumunuzu görebilirsiniz.
Alınan hizmetlerin bitiş tarihi bilgilerine DorukNet kontrol panelinin (http://webkontrol.doruk.net.tr/cp) HESABIM > ABONELİKLER bölümünden ulaşılabilirsiniz.
DorukNet Kontrol Paneline (http://webkontrol.doruk.net.tr/cp) giriş yapın. HESABIM > FATURALAMA YÖNETİMİ > ÖDEME YÖNTEMLERİ bölümüne girin."Yeni Ödeme Yöntemi" simgesine tıklayın. Yeni gelen ekranda kredi kartı bilgilerinizi girin. Kredi kartı numarası boşluk bırakmadan yazılmalıdır. Bu karttan ödeme alınabilmesi için "Allow payment by this payment method" seçeneği işaretli olmalıdır. "Tekrarlayan ödemeler için bu kartı kullan" seçeneği işaretlenirse otomatik ödeme talimatı verilmiş olur. 'Tamam' tuşuna tıklanarak işlem tamamlayın.Girilen kredi kartının kul...