RSS Feed
Bilgi Bankası : DorukCloud > Sanal Sunucu Yönetimi
Sanal sunucunuza kontrol panelimiz üzerinden "Bağlan" linki ile erişebilmek için tarayıcı olarak Internet Explorer kullanmalı ve kontrol panelimizi tarayıcınızın "Güvenilir Siteler" listesine eklemeniz gerekmektedir. Bu işlemleri yapmanıza rağmen sunucunuza konsol erişimi sağlayamıyorsanız, lütfen destek birimimiz ile iletişime geçiniz.
ActiveX kontrolü sadece Internet Explorer'ın 32bit versiyonunda çalışmaktadır. Bağlantıyı Internet Explorer'ın 64 bit versiyonu ile kurmaya çalışıyor olabilirsiniz.
Kontrol panelimiz üzerinden sağlanan konsol bağlantılarında Ctrl + Alt + Delete komutu gönderebilmek için "Ctrl + Alt + End" tuşlarına basmanız gerekmektedir.
Linux sanal sunuculara konsol bağlantısı yaptığınızda mouse kullanabilmek için işletim sisteminizin en az Windows 7 SP1 olması gerekmektedir.
Linux Integration Components (LIC) kurmadığınız durumlarda, 1'den fazla sanal işlemci vCPU kullanmak isterseniz network bağlantınızın kesilmemesi için Linux sanal sunucunuz içinde "irqbalance" servisini kapatmanız gerekmektedir. Servisi kapatmak yerine LIC kurulumu yaparsanız, sahip olduğunuz ethernet kartının sentetik versiyonuyla değiştirilebilmesi için bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.
Freebsd kurulumlarında, boot edilen disk partition'ının 20 GB veya altında olması gerekmektedir. Daha büyük disk alanı ihtiyaçlarınızı, sanal sunucunuza 2. bir disk ekleyip, kalan partition'ları bu disk üzerine taşıyarak karşılayabilirsiniz.
Linux Integration Components yani LIC, sanal sunucunuzdan alacağınız performansı arttıran donanım sürücülerinin birleşimidir. Çoklu CPU, sentetik network kartı ve hızlı boot desteği gibi avantajlar sunmaktadır. Yapılan testlerde LIC kurulumu sonrası sanal sunucu performansının en az 4 kat arttığı görülmüştür.
Ubuntu üzerinde LIC'i aktif hale getirebilmek için aşağıdaki komutu sunucunuz üzerinde uygulamanız ve sunucunuzu reboot etmeniz yeterlidir. echo -e "hv_vmbusnhv_storvscnhv_blkvscnhv_netvsc" >> /etc/initramfs-tools/modules
Centos, Redhat veya Fedora üzerinde LIC'i nasıl aktif hale getirebileceğinizi aşağıdaki döküman üzerinden okuyabilirsiniz.
DorukCloud yönetim paneli üzerinden Linux sanal sunucu kurulumları sırasında dinamik olarak tanımlanan MAC kaydı, sanal sunucunun Cloud içinde farklı bir fiziksel node'a geçiş yapması sonrası değişebilmektedir. Linux sunucuların network ayarlarında statik olarak tanımlanan MAC adres kaydı, değişim sonrası yeni atanan MAC adresiyle aynı olmadığı için network bağlantısında kesintiye neden olmaktadır. Bunu engellemek için sunucu kurulumu sonrası sunucuya atanan MAC adresini /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0 ya da /etc/network/interfaces altından öğrenerek, bu değerin, kontrol panel üze...
Merhaba, Bağlayamazsınız fakat "Network Attached USB Adapter/Hub" kullanarak sanal makinanıza ilgili usb cihazı tanıtabilirsiniz. Bu cihazı veri merkezimizde sanal sununuzun bulunduğu aynı networke dahil edebiliriz.