RSS Feed
Haberler
Feb
21
Remote Mail - "Operation failed" Hatası Hk
Posted by DorukNet Destek on 21 February 2020 06:40 PM

Değerli Kullanıcılarımız,

webkontrol.doruk.net.tr/cp adresi üzerinden yürüttüğünüz “e-posta hesabı oluşturma, e-posta hesabı silme, e-posta şifre güncelleme ve alias ekleme" işlemlerinde kullandığınız"Remote Mail" servisinde aşağıdaki hatanın alınması durumunda; gerçekleştirmek istediğiniz işlemi yetkili mail adresiniz ile kayıt üzerinden tarafımıza iletebilirsiniz.  Destek kaydınızı; üst menüde yer alan "Kayıt Aç" bölümüne tıklayarak "Sorun İşlemleri Mail/Web Hosting Ve VPS" başlığını seçerek iletebilirsiniz. Oluşturacağınız destek kayıtlarının "Konu:*" kısmına "Remote Mail – Alan Adı" şeklinde belirtmeniz durumunda öncelikli olarak işleme alınacağını belirtmek isteriz.

Teknik aksaklıktan dolayı karşılaşılan bu durumun en kısa zamanda sonuçlandırılması için çalışma sağlanmaktadır.  Anlayışınız için teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.

 

Alınan Hata;
Operation failed
The operation you were performing failed. You can retry the operation with or without changing its parameters. You may also want to report this problem to our support so that we could help you as soon as possible.

 

*Bu hata, mail hizmeti 212.58.6.82 (cmail16.webkontrol.doruk.net.tr) IP adresli sunucu için geçerlidir. 

 

Bilgilerinize sunarız,

Saygılarımızla.


Devamını Oku »Dec
23
.tr Kayıt Operatörü Değişikliği Hakkında
Posted by DorukNet Destek on 23 December 2019 01:38 PM

Değerli Kullanıcılarımız,

21 Aralık 2018 tarihinde BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu)  ve ODTU(Nic.tr) arasında imzalanan sözleşme gereğince “.tr” uzantılı alan adlarının Kayıt Yetkilisi BTK olarak belirlenmiştir. Bu anlaşma çerçevesince; 23 Aralık 2019 tarihinden itibaren, Nic.tr de kayıtlı alan adları bulunan kullanıcılar, hesaplarına giriş sağladıktan sonra alan adlarını, teknik olarak altyapısını tamamlamış kayıt operatörlerine kolayca aktarabilecektir.

- Nic.tr resmi açıklamasına buradan ulaşabilir, aktarımla ilgili detaylı bilgi için Nic.tr SSS sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Alan Adlarınızı DorukNet’e kolayca transfer etmek için ilgili Nic.tr Sayfasına buradan ulaşabilir.

 

 

Nic.tr 'den DorukNet'e Transfer Adımları

 

Domainlerinizi Seçin Kayıt Operatörünüzü Belirleyin Aktarımı Başlatın
Nic.tr hesabınıza giriş sağladıktan sonra alan adlarınızı aktarmak için seçin.   Seçmiş olduğunuz alan adlarınızı aktarmak için DorukNet'i işaretleyin. Nic.tr hesabınıza tanımlı olan cep telefonunuza SMS ile gelen kodu ilgili alana girin ve transferi tamamlayın. 

 

Bilgilerinize sunarız. 

Saygılarımızla

DorukNet


Devamını Oku »Aug
27
Windows İşletim Sistemleri Güvenlik Açığı Bildirimi
Posted by DorukNet Destek on 27 August 2019 10:20 AM

Değerli Müşterimiz,

Microsoft, 13.08.2019 tarihinde uzak masa üstü (RDP) servislerinde kritik bir güvenlik açığı yayınlamıştır. Bu açığı kapatmak için, Windows işletim sistemi kullanan makinelerinizde, detayları aşağıdaki linkte belirtilen güncelleme (update) işlemlerini yapmanız gerektiğini önemle hatırlatmak isteriz.

 

 https://portal.msrc.microsoft.com/en-US/security-guidance/advisory/CVE-2019-1182 

 

*Yayınlanan tüm günceleme (update) işlemlerini yapmanız mümkün değil ise Security Update işlemini mutlaka yapmanız gerektiğini önemle belirtmek isteriz.

*Sunucu yönetimi DorukNet üzerinde bulunan müşterilerimizin Windows Security Update işlemi tarafımızdan yapılmaktadır.

Güncelleme Yapılması Gereken Windows İşletim Sistemleri:

Windows10x

Windows7x

Windows8x

Windows2008 R2 SP1

Windows2012x

Windows2016

Windows2019

 

Bilgilerinize sunarız. 

Saygılarımızla


Devamını Oku »May
23
Microsoft İşletim Sistemi Güvenlik Güncellemeleri Hakkında
Posted by DorukNet Destek on 23 May 2019 11:55 AM

Değerli Müşterimiz,

14.05.2019 tarihinde Microsoft tarafından yayınlanan güncellemelerde, Uzak Masaüstü Protokolü ve DHCP Servisinde keşfedilen uzaktan kod çalıştırma zafiyetinin giderildiği bildirilmiştir. Bu zafiyetleri kullanan bir saldırganın, hedef sistemde herhangi bir oturum açmadan tamamen uzaktan göndereceği istekler ile komut çalıştırabildiği tespit edilmiştir.

İlgili zafiyetlerin CVE kodları aşağıdaki gibidir:
CVE-2019-0708 - Remote Desktop Services RCE
CVE-2019-0725 - DHCP Server RCE

Bu sebeple kuruluşunuz bünyesindeki Microsoft Windows işletim sistemlerinin (Windows 7, Windows 2008 R2, Windows 2008, Windows 2003, Windows XP) yamalarının takip edilerek son güncellemelerinin yapılması gerekmektedir.

Ayrıca Uzak Masaüstü (RDP) servisinin İnternet üzerinden erişimi konusundaki gerekli sıkılaştırmaların (servisin gerekli değilse dış ortamlara kapatılması, NLA özelliğinin uygulanması, gerekli izleme ve alam mekanizmalarının kurulması vb.) ivedilikle uygulanması önem arz etmektedir.

Konu ile ilgili Microsoft’un yayınladığı makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://blogs.technet.microsoft.com/msrc/2019/05/14/prevent-a-worm-by-updating-remote-desktop-services-cve-2019-0708

İlgili güncellemelere aşağıdaki dowload linkinden ulaşabilirsiniz:

https://portal.msrc.microsoft.com/en-US/security-guidance/advisory/CVE-2019-0708

Bilgilerinize sunarız,
Saygılarımızla.


Devamını Oku »May
20
DorukCloud SSL Versiyon Güncellemesi Hk
Posted by DorukNet Destek on 20 May 2019 03:31 PM

Değerli Kullanıcılarımız,

20.05.2019 saat 23:00’da https://v.dorukcloud.com ‘da SSL ile ilgili versiyon güncelleştirmesi yapılacaktır.

Yeni versiyondaki güvenlik protokolleri gereği, eski versiyonlu bazı tarayıcılarda uyumsuzluk yaşanılabilceği öngörülmektedir.

Kullanılan tarayıcı aşağıdaki listede uyumsuz tarayıcılar listesinde ise SSL hatası alınabileceğini belirtmek isteriz. İlgili hatanın alınmaması için mevcut tarayıcı güncelleştirmelerinin yapılması gerekecektir.


Uyumsuz Sistemlere Örnek
IE 11 / Win Phone 8.1 R
Safari 6 / iOS 6.0.1
Safari 7 / iOS 7.1 R
Safari 7 / OS X 10.9 R
Safari 8 / iOS 8.4 R
Safari 8 / OS X 10.10 R


Uuyumlu Sistemlere Örnek
Android 4.4.2
Android 5.0.0
Android 6.0
Android 7.0
BingPreview Jan 2015
Chrome 49 / XP SP3
Chrome 69 / Win 7 R
Chrome 70 / Win 10
Firefox 31.3.0 ESR / Win 7
Firefox 47 / Win 7 R
Firefox 49 / XP SP3
Firefox 62 / Win 7 R
Googlebot Feb 2018
IE 11 / Win 7 R
IE 11 / Win 8.1 R
IE 11 / Win Phone 8.1 Update R
IE 11 / Win 10 R
Edge 15 / Win 10 R
Edge 13 / Win Phone 10 R
Java 8u161
OpenSSL 1.0.1l R
OpenSSL 1.0.2e R
Safari 9 / iOS 9 R
Safari 9 / OS X 10.11 R
Safari 10 / iOS 10 R
Safari 10 / OS X 10.12 R
Apple ATS 9 / iOS 9 R
Yahoo Slurp Jan 2015
YandexBot Jan 2015

 

Bilgilerinize sunarız,

Saygılarımızla.

DorukNet

 


Devamını Oku »Apr
4
E-Posta Güvenliği Hakkında Önemli Bilgilendirme
Posted by DorukNet Destek on 04 April 2019 09:27 AM

Değerli Kullanıcılarımız,

 

Son zamanlarda Oltalama (Phishing) amaçlı e-posta gönderimleri oldukça artmıştır. Bu saldırıları önlemek amacı ile İnternet Servis Sağlayıcıları ve e-posta barındırma hizmeti veren kurumlar her türlü güvenlik önlemlerini almaktadır ancak kullanıcıların da saldırganların hedefi olmamak adına dikkat etmesi gereken hususlar ve kişisel cihazlarında yapması gereken periyodik kontroller bulunmaktadır.

 Oltalama amaçlı gönderilen e-postalar genellikle bankalardan, bilinen web sitelerinden, internet servis sağlayıcılarından gönderilmiş gibi görünür ve hesapların güncellenmesi için e-posta içeriğinde bulunan linkten (URL bağlantısı) kredi kartı numarası, hesap numarası, kişisel şifre,  … vb bilgilerin girilmesi istenir. E-posta içerisinde verilen link sahtedir dolayısı ile linke tıklayarak kişisel bilgilerini giren kullanıcıların bilgileri direkt saldırganların eline geçebilir. 

 Çalıştığınız kurum ve kuruluşlar size asla kişisel bilgilerinizi veya şifrelerinizi soran e-posta göndermez. Lütfen bu e-postaları dikkate almayınız, e-posta içerisinde yer alan URL bağlantılarına tıklamayınız.

 Oltalama yöntemi ile e-posta şifrenizi ele geçiren saldırganlar, temasta olduğunuz kişilere, şirketlere sizin adınıza sahte e-postalar gönderebilir, internet aracılığı ile sizin adınıza para transferi yapmaya çalışabilir, e-posta hesabınızdan çok sayıda reklam içerikli (SPAM) e-posta gönderimi yapabilir. Dolayısı ile kullanıcıların periyodik olarak e-posta şifrelerini değiştirmesi, bilgisayarlarını antivirüs programları ile taratması ve e-posta hesaplarında şüpheli bir adrese yönlendirme olup olmadığını kontrol etmeleri gerekir.

 

Değerli Kullanıcılarımız saldırganlardan korunmak için lütfen;

  • Şüpheli görünen e-postaları dikkate almayınız ve içindeki linklere tıklamayınız.
  • Güvenli olmayan web sitelerinden uygulama, film, müzik dosyası …vb  indirmeyiniz. Uygulama ile birlikte çoğu zaman warm, trojen, virüs …vb. öğeleri de bilgisayarınıza indirdiğinizi unutmayınız.
  • Kişisel bilgileriniz size özeldir, kimse ile paylaşmayınız. Şüpheli web sitelerine kişisel bilgilerinizi vermeyiniz,
  • Bilgisayarlarınızda mutlaka antispyware ve antivürüs programları kullanınız ve programı güncelleyip, bilgisayarınızda periyodik olarak tarama işlemi gerçekleştiriniz.
  • Saldırganlar tarafından kolay kırılabilir, tahmin edilebilir şifreler kullanmayınız. Şifrelerinizi büyük/küçük harf+rakam+karakter içerecek şekilde oluşturunuz ve şifrelerinizi belirli aralıkla mutlaka değiştiriniz.
  • E-posta hesaplarınızı belirli aralıklarla kontrol ediniz ve şüpheli gördüğünüz bir adrese yönlendirme var ise hemen e-posta sağlayıcınız ile iletişime geçiniz.

 

Bilgilerinize sunarız,

Saygılarımızla.

DorukNet


Devamını Oku »