RSS Feed
Haberler
Jun
15

Değerli Kullanıcılarımız,

17.06.2020 tarihinde (Salı gününü Çarşamba gününe bağlayan gece) saat 01:00’da dns1.doruk.net.tr (IP:212.58.4.2)  ve dns2.doruk.net.tr (IP:212.58.3.2) DNS’lerimizde güvenlik güncellemesi işlemi yapılacaktır. Çalışma sırasında sistem yöneticilerimiz herhangi bir kesinti beklememektedir.

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına gerçekleştireceğimiz bu çalışmayı anlayışla karşılayacağınızı umar, DorukNet'i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bilgilerinize sunarız,

Saygılarımızla.


Devamını Oku »Jun
12

Değerli Kullanıcılarımız,

Plesk, myLittleAdmin ile ilgili bir güvenlik açığı yayımlamıştır, myLittleAdmin kullanmaya devam etmek isteyen veya myLittleAdmin kullanmak istemeyen müşterilerimizin aşağıdaki linkten gerekli işlemleri sağlamasını önemle rica ederiz.

https://support.plesk.com/hc/en-us/articles/360013996240-CVE-2020-13166-myLittleAdmin-vulnerability

bilgilerinize sunarız,

Saygılarımızla.


Devamını Oku »Jun
3

Değerli Kullanıcımız,

https://mailhost01.doruk.net.tr/webmail/ adresi üzerinden kullandığınız mail hizmetinizde tarayıcı kaynaklı giriş sorunu yaşandığı tespit edilmiştir. İlgili problem Google Chrome / Microsoft Edge (Version 83) tarayıcılarında yaşanmaktadır. Webmail adresinize giriş esnasında herhangi bir sorun yaşamamak için farklı bir tarayıcı tercih etmenizi rica ederiz. Problemin giderilmesi adına gerekli çalışmanın tarafımıca takip edildiğini bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

Saygılarımızla,
DorukNet


Devamını Oku »Mar
18
DCOM Servisi Hakkında Bilgilendirme
Posted by DorukNet Destek on 18 March 2020 03:34 PM

Değerli Kullanıcılarımız,

Paylaşımlı Windows Web sunucular üzerinde hizmet veren "DCOM" servisi kritik güvenlik açığı oluştuması nedenli erişime kapatılmaktadır. 18.03.2020 tarih itibariyle 94.102.75.130 IP adresli Windows Web sunucu üzerinde ilgili servisin durdurulduğunu bilgilerinize sunarız.


DorukNet


Devamını Oku »Mar
11
Mail Hizmetiniz Hakkında Önemli Bilgilendirme
Posted by DorukNet Destek on 11 March 2020 10:44 AM

Değerli Müşterimiz,

Son günlerde DorukNet ile hiçbir ilgisi olmayan kanallardan DorukNet adı kullanılarak “Birisi şifrenize sahip (Güvenlik Doğrulaması)” , "Hesabınız saldırıya uğradı. Acilen şifrenizi değiştiriniz …" vb konu ve içerik ile e-posta bilgilendirmeleri yapıldığına dair bir durum tespit edilmiştir. Bu gibi kanallardan gelen duyurulara hiçbir şekilde itibar edilmemesi ve bu tarz bilgilendirme maili alan kullanıcılarımızın maillerde yer alan linkleri açmaması güvenlik açısından önem arz etmektedir.

Yanlışlıkla belirtilen linkleri açarak kullanıcı bilgilerini giriş yapan kullanıcılarımızın mail şifrelerini ivedi olarak değiştirmeleri ve mail kurallarını kontrol etmeleri gerekmektedir.

Mail erişimlerinizi web üzerinden sadece aşağıda yer alan linkler üzerinden gerçekleştirmeniz güvenliğiniz açısından oldukça önemlidir. Bu adreslerin dışındaki adreslere itibar etmeyiniz..

https://webmail.alanadiniz

https://cmailxx.webkontrol.doruk.net.tr 

https://mailhost01.doruk.net.tr

https://mail.dorukcloud.com/

 

Güncel bildirime ek olarak “E-Posta Güvenliği Hakkında Önemli Bilgilendirme” bildirimine aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz. 

https://destek.doruk.net.tr/index.php?/News/NewsItem/View/43/e-posta-gvenlii-hakknda-onemli-bilgilendirme 

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,


Devamını Oku »Feb
21
Remote Mail - "Operation failed" Hatası Hk
Posted by DorukNet Destek on 21 February 2020 06:40 PM

Değerli Kullanıcılarımız,

webkontrol.doruk.net.tr/cp adresi üzerinden yürüttüğünüz “e-posta hesabı oluşturma, e-posta hesabı silme, e-posta şifre güncelleme ve alias ekleme" işlemlerinde kullandığınız"Remote Mail" servisinde aşağıdaki hatanın alınması durumunda; gerçekleştirmek istediğiniz işlemi yetkili mail adresiniz ile kayıt üzerinden tarafımıza iletebilirsiniz.  Destek kaydınızı; üst menüde yer alan "Kayıt Aç" bölümüne tıklayarak "Sorun İşlemleri Mail/Web Hosting Ve VPS" başlığını seçerek iletebilirsiniz. Oluşturacağınız destek kayıtlarının "Konu:*" kısmına "Remote Mail – Alan Adı" şeklinde belirtmeniz durumunda öncelikli olarak işleme alınacağını belirtmek isteriz.

Teknik aksaklıktan dolayı karşılaşılan bu durumun en kısa zamanda sonuçlandırılması için çalışma sağlanmaktadır.  Anlayışınız için teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.

 

Alınan Hata;
Operation failed
The operation you were performing failed. You can retry the operation with or without changing its parameters. You may also want to report this problem to our support so that we could help you as soon as possible.

 

*Bu hata, mail hizmeti 212.58.6.82 (cmail16.webkontrol.doruk.net.tr) IP adresli sunucu için geçerlidir. 

 

Bilgilerinize sunarız,

Saygılarımızla.


Devamını Oku »