RSS Feed
Haberler
Nov
10

Değerli Kullanıcımız,

94.102.75.132 IP adresli mailhost01.doruk.net.tr mail sunucumuz üzerinde 11.11.2021 tarihinde, süresi sona erecek olan SSL sertifikasının yenileme işlemi yapılacaktır. İlgili işlem sonrası sunucu servislerinde herhangi bir kesinti öngörülmemekte olup mail hesabınızın kurulu olduğu Apple marka (Iphone, Ipad, Macbook) cihazlar üzerindeki kurulum ayarlarında değişiklikler yapmanız gerekebilir.  Mail hesabınızı bu cihazlar üzerinde SSL desteği ile birlikte kullanıyorsanız; gerçekleştirilen işlem sonrası "sunucu kimliği doğrulanamıyor" uyarısı alabilirsiniz. Bu durumdan etkilenmemek için mail ayarlarınızdaki GELEN POSTA SUNUCUSU ve GİDEN POSTA SUNUCUSU ayarlarındaki sunucu adı kısmını mail.alanadı veya IP adresi yerine mailhost01.doruk.net.tr olarak değiştirmeniz yeterli olacaktır.

*E-posta hizmetinizin hangi IP adresli sunucu olduğunu öğrenmek için aşağıdaki bağlantıdan alan adınızı sorgulayabilirsiniz. Sorgu sonucunda 94.102.75.132 adresi olan kullanıcılarımız cihazları üzerinden aşağıdaki adımları izleyerek gerekli düzenlemeyi gerçekleştirebilirler. 

https://mxtoolbox.com

*Belirtilen adımlar, kullanılan işletim sistemi türüne ve versiyonuna göre farklılıklar gösterebilir.

Ayarlar -> Mail -> Hesaplar - > 'Mail adresinizi seçiniz' -> GELEN POSTA SUNUCUSU altında bulunan 'Sunucu Adı' - mailhost01.doruk.net.tr

Aynı Ekranda Bulunan;

SMTP -> BİRİNCİL SUNUCU > Sunucu Adı - mailhost01.doruk.net.tr

Herhangi bir destek ihtiyacınızda 0850 277 07 24 numaralı 7/24 destek hattımızla irtibata geçebilir veya https://destek.doruk.net.tr adresi üzerinden kayıt oluşturabilirsiniz.

 

Bilgilerinize Sunarız

DorukNet